Hymenotomia we Wrocławiu – Nowa Estetyka
Zabieg nacięcia błony dziewiczej
Hymenotomia to zabieg ginekologii estetycznej polegający na nacięciu lub całkowitym usunięciu grubej lub mało podatnej błony dziewiczej (hymen), która utrudnia kobiecie rozpoczęcie współżycia seksualnego. Pogrubiała, przerośnięta błona dziewicza może być również przyczyną dolegliwości bólowych dołu brzucha oraz pierwotnego braku miesiączki. Nacięcie lub całkowite usunięcie przerośniętego hymenu wykonywane jest za pomocą skalpela, lasera lub radiofalii.
Hymenotomia to prosty zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 20 minut. Zależnie od stopnia zrośnięcia, błona zostaje jedynie nacięta lub całkowicie usunięta. Po zabiegu wydawane jest zaświadczenie lekarskie o medycznym przerwaniu ciągłości błony dziewiczej.
Hymenotomia – Wskazania medyczne
Gruba niepodatna błona dziewicza uniemożliwiająca ze względu na silne dolegliowosci bólowe rozpoczęcie współżycia
Nieprawidłowa budowa błony: W przypadku, gdy błona dziewicza ma nieprawidłową budowę, może to prowadzić do problemów zdrowotnych, bólów lub utrudnień w okresie menstruacyjnym, blokując odpływ krwi miesiączkowej.
Przygotowanie do zabiegu usunięcia przerośniętej błony dziewiczej
Wymagana jest wcześniejsza konsultacja ginekologiczna, ale nie trzeba wykonywać dodatkowych badań. Podczas pierwszej wizyty lekarz oceni stan problemu oraz przedstawi możliwe metody zabiegowe, odpowie również na wszelkie pytania dotyczące zabiegu.
Jeżeli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, i taka jest wola pacjentki, zabieg można wykonać od razu jeszcze podczas tej samej wizyty.
Jeśli obszar okołowaginalny jest w stanie zapalnym lub infekcji, zabieg może zostać odłożony do momentu, gdy infekcja zostanie wyleczona. Depilacja miejsc intymnych nie jest konieczna. Hymenotomii nie wykonuje się jednak w trakcie miesiączki.
Hymenotomia – Postępowanie po zabiegu
Zalecana jest wizyta kontrolna po tygodniu od zabiegu. Przez 2-3 tygodnie może występować lekki dyskomfort i plamienie. Przez ten czas zaleca się powstrzymanie od kąpieli w wannie i basenie, nie wolno stosować tamponów oraz należy szczególnie zadbać o higienę miejsc intymnych każdorazowo po skorzystaniu z toalety. Do pełnej aktywności można wrócić po 2-3 tygodniach.