- Mezoterapia skóry głowy
- Fibryna bogatopłytkowa
- Osocze bogatopłytkowe
- Komórki macierzyste
- Mezoterapia skóry głowy
Mezoterapia skóry głowy Wrocław – Nowa Estetyka
Leczenie wypadania włosów – iniekcje substancji odżywczych
Za jedną z najczęściej spotykanych przyczyn wypadania włosów uważa się hormon DHT – produkt przemiany testosteronu. DHT uszkadza struktury mieszka włosowego, prowadząc do jego zaniku, a w końcowej fazie do zbliznowacenia i trwałego zaniku. Istnieje jeszcze kilka czynników sprzyjających androgenicznemu wypadaniu włosów, należą do nich m.in. niedostateczne odżywienie mieszków włosowych, infekcje z wysoką gorączką, zwiększone napięcie mięśni głowy lub jatrogenne działania niepożądane (będące wynikiem samego leczenia).
Mezoterapia skóry głowy – dla kogo?
Mezoterapia włosów (witaminowa, lekowa, mezoterapia osoczem) jest kierowana do wszystkich szukających skutecznych metod leczenia ich miejscowego przerzedzenia lub nadmiernego wypadania na całej powierzchni głowy. Mezoterapia skóry głowy jest jednakowo skuteczna zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP jest z powodzeniem stosowana również przy leczeniu hormonalnym finasterydem lub dutatserydem.
Mezoterapia głowy – wskazania
- Miejscowe przerzedzenie włosów – na szczycie głowy, zakola
- Nadmierne wypadanie włosów spowodowane:
- Regularnymi okresami stresu
- Nieprawidłowym stylem życia i ubogą dietą
- Słabym mikrokrążeniem skóry głowy
- Łysienie androgeniczne (genetyczne)
- Łysienie plackowate
- Łysienie rozlane
- Leczenie łysienia z wykorzystaniem hormonoterapii
- Suche i zniszczone włosy, miejscowe prześwity skórne widoczne przez przerzedzenie się włosów
Mezoterapia lekiem na piękne włosy
Jako że mezoterapia głowy zwiększa odżywienie mieszków włosowych oraz wydłuża okres wzrostu (faza anagenu), zabieg ten jest idealnym wyborem dla osób ze zniszczoną strukturą włosa. Już po kilku sesjach mezoterapii włosy stają się widocznie grubsze, gęściejsze oraz bardziej wytrzymałe, a efekt utrzymuje się na długi czas.
Mezoterapia skóry głowy – jak działa?
Mezoterapia skóry głowy polega na iniekcji podskórnej leku, jednak kluczem udanej terapii jest skład preparatu. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, pacjentowi zostaje podane osocze bogatopłytkowe, które w medycynie estetycznej od wielu lat z powodzeniem jest wykorzystywane jako serum młodości. Płytki krwi zawierają bowiem liczne stymulatory komórek, które medycyna estetyczna wykorzystuje do:
- Poprawy ukrwienia skóry głowy
- Odżywienia mieszków włosowych
- Stymulacji komórek mieszków włosowych do podziału, co wzmacnia strukturę włosa oraz wydłuża fazę wzrostu
Nadmierne wypadanie włosów wynika właśnie ze skróconej fazy anagenu, dlatego też osocze bogatopłytkowe jest w tym przypadku trafnym wyborem. Zaleca się, aby terapię rozpocząć właśnie od mezoterapii osoczem. Zabieg ten, aby był skuteczny, należy powtarzać w równych odstępach czasowych przez około 1-3 miesięcy, w zależności od osiąganych efektów leczenia i stanu zaawansowania łysienia w momencie rozpoczęcia kuracji.
Mezoterapia skóry głowy – przeciwwskazania
- U kobiet: ciąża i okres laktacji
- Choroby autoimunologiczne
- Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- Choroby nowotworowe
- Zmiany zapalne na skórze głowy w miejscu objętym zabiegiem
Mezoterapia na włosy – efekty
Efekty estetyczne zazwyczaj są widoczne już po kilku sesjach, przeprowadzanych w regularnych odstępach. Pacjent dostrzega wyraźnie zmniejszoną ilość wypadających włosów, zahamowanie cofania się linii włosów oraz poprawę ich gęstości i ogólnej kondycji. Włosy stają się mocniejsze, a proces nadmiernej utraty włosów zostaje zahamowany.
Czy mezoterapia przyspiesza porost włosów?
Istnieje szansa, że mezoterapia osoczem bogatopłytkowym przyspieszy porost włosów, zwłaszcza u kobiet, jednak najlepsze tego efekty obserwuje się przy jednoczesnym stosowaniu hormonoterapii i leczenia farmakologicznego pod okiem lekarza trychologa.
Czy zabiegi są bolesne?
Mezoterapia głowy z reguły nie powoduje znacznego dyskomfortu. Do iniekcji wykorzystywana jest bardzo cienka igła insulinowa, będąca najcieńszą spośród dostępnych na rynku. Dodatkowo, do każdej dawki leku dodawana jest niewielka ilość analgetyka, którzy ma za zadanie niwelować ewentualny ból w momencie wkłucia.