Karboksyterapia Wrocław – Nowa Estetyka
Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej będący jednym z rodzajów mezoterapii, w którym zamiast witaminowych koktajli odżywczych aplikowanych podskórnie, wprowadza się pod nią dwutlenek węgla. Terapia dwutlenkiem węgla to skuteczna, nieinwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda rozwiązująca jedne z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się pacjenci gabinetów medycyny estetycznej. Karboksyterapia stosowana być może jako samodzielny zabieg odnowy skóry, lub jako terapia towarzysząca.
Karboksyterapia – efekty
- poprawa ukrwienia skóry, tkanki są lepiej dotlenione (stymulacja mikrokrążenia)
- aktywowane są procesy metaboliczne
- zwiększenie gęstości skóry
- regeneracja cebulek włosowych
- stymulacja komórek do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny
- zwiększenie sprężystości skóry, “odmłodzenie” wyglądu
- rewitalizacja skóry, wypełnienie zmarszczek
Karboksyterapia – wskazania do zabiegu
- redukcja drobnych zmarszczek na skórze twarzy i wokół oczu (kurze łapki)
- likwidacja worków i cieni pod oczami
- usunięcie przepuklin tłuszczowych
- walka z cellulitem i lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej (mniej inwazyjna alternatywa dla liposukcji)
- redukcja podwójnego podbródka
- nadmierne wypadanie włosów i leczenie łysienia – następuje regeneracja cebulek włosowych, włosy stają się mocniejsze, zmniejsza się ich wypadanie (karboksyterapia jako terapia uzupełniająca leczenie łysienia)
- wiotka skóra
- regeneracja skóry dłoni
- nierównomierny odcień cery
- poprawa wyglądu blizn
- łuszczyca
Karboksyterapia znajduje również swoje zastosowanie w okresie poporodowym – terapia dwutlenkiem węgla przyspiesza gojenie ran skóry, likwiduje rozstępy, redukuje zwiotczenia poporodowe. O zabiegach rewitalizacyjnych po ciąży i porodzie przeczytasz więcej w Strefie Pięknej Mamy.
Przebieg zabiegu
Terapia dwutlenkiem węgla polega na podskórnym lub śródskórnym wstrzykiwaniu precyzyjnie odmierzonych dawek CO2 za pomocą głowicy zakończonej mikroigłą. Wprowadzając gaz pod skórę, zwiększamy ilość dwutlenku węgla w tkankach; organizm żywo reaguje na zwiększoną koncentrację tego produktu przemiany materii: zwiększa się przepływ krwi w miejscu iniekcji przez co tempo procesów przemian metabolicznych przyspiesza. Poprawa mikrokrążenia stymuluje optymalny przepływ tlenu i substancji odżywczych do komórek skóry.
Dwutlenek węgla obecny jest w tkance przez około 30 minut, po czym zostaje wyprowadzony z organizmu przez płuca. Aktywna praca komórek w miejscu podania utrzymuje się po eliminacji CO2 skutkując aktywnym transportem tlenu, syntezą kolagenu czy redukcją tkanki tłuszczowej i cellulitu.
Zabieg karboksyterapii trwa ok. 15 minut. Zaleca się wykonanie 5-8 zabiegów w jednotygodniowych odstępach (zazwyczaj jeden zabieg w tygodniu). Odnowa komórek zachodzi w trakcie kilku miesięcy.
Czy karboksyterapia jest bolesna?
Wprowadzenie gazu pod skórę wiąże się z odczuciem “rozpychania” skóry w miejscach nakłuć – ustępuje on jednak w przeciągu kilku minut. Skóra poddana zabiegowi może być nieco uwypuklona.