- Kwas hialuronowy
- Egzosomy ASCE+
- Dolina łez
- Epilacja
- Fibryna bogatopłytkowa
- Fotoodmładzanie
- Karboksyterapia
- Komórki macierzyste
- Korekta nosa
- Kwas hialuronowy
- Laser frakcyjny
- Lipotransfer
- Liposukcja ultradźwiękowa
- Mezoterapia
- Osocze bogatopłytkowe
- Plazma
- Powieki
- Powiększanie ust
- Przebarwienia
- Rozstępy
- Skleroterapia
- Toksyna botulinowa
- Wolumetria twarzy
- Zamykanie naczynek
Kwas hialuronowy Wrocław – Centrum Medyczne Nowa Estetyka
Kwas hialuronowy występuje w skórze naturalnie, i dzięki wiązaniu cząsteczek wody odpowiada za odpowiedni poziom nawilżenia i jędrności skóry. Wraz z wiekiem podaż kwasu hialuronowego maleje – tracimy więcej cząsteczek niż organizm jest w stanie wyprodukować. Skóra traci zdolność silnego gromadzenia wody, staje się wysuszona i matowa. Z czasem pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne i zmienia się owal twarzy, nadając jej smutny wygląd.
Zabiegi kwasem hialuronowym dostarczają niezbędnego kwasu HA bezpośrednio do komórek skóry, tam gdzie jest on najbardziej potrzebny – w miejsca zmarszczek i załamań, gdzie widoczne są zapadnięcia i utrata objętości. Skóra jest lepiej nawilżona a zmarszczki mniej widoczne.
Zabiegi kwasem HA dobrze nawilżą Twoją skórę i pomogą zachować młody wygląd na dłużej.
Wskazania do zabiegu kwasem hialuronowym
Pełne spektrum zabiegów preparatami na bazie kwasu hialuronowego obejmuje działanie na niemal całej twarzy. Kwas hialuronowy stosuje się również w zabiegach odmładzania dłoni.
- zmarszczki w okolicy twarzy i szyi: kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki na czole, zmarszczki wokół ust (marionetki), zmarszczki palacza
- wypełnienie ust bruzd nosowo-wargowych
- wolumetria twarzy – modelowanie owalu twarzy, brody, kości policzkowych, opadnięte brwi, asymetria twarzy
- zapadnięte policzki
- modelowanie i powiększanie ust
- korekta opadających kącików ust
- odmłodzenie dłoni
- korekta kształtu nosa (krzywy mostek)
- sucha, wiotka skóra
- kwas hialuronowy pod oczy: wypełnienie doliny łez
Kwasy hialuronowy – efekty wypełniania zmarszczek
- spłycone zmarszczki i bruzdy
- lepsze nawilżenie i jędrność skóry
- widocznie odmłodzona skóra
Zabieg kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek i wygładzenia skóry. Na pełne rezultaty działania kwasu hialuronowego trzeba poczekać ok. 14 dni. Zależnie od użytego preparatu i miejsca iniekcji, efekty utrzymują się do 12-24 miesięcy, bowiem z czasem wypełniacz jest naturalnie wchłaniany. Na długotrwały efekt wpływa również ogólna kondycja skóry w miejscu iniekcji, wiek pacjenta, tryb życia i stosowanie się do zaleceń pielęgnacyjnych przez kilka dni po zabiegu.
Ciepło przyspiesza wchłanianie kwasu hialuronowego, co należy mieć na uwadze jeżeli planujesz kolejne zabiegi medycyny estetycznej, np. laseroterapię, w rejonie twarzy gdzie wcześniej podano kwas HA. Optymalny plan leczenia i kolejność zabiegów dobieramy indywidualnie podczas konsultacji przedzabiegowej z lekarzem medycyny estetycznej.
Jak wygląda zabieg kwasem hialuronowym?
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym za pomocą żelu z anestetykiem. Preparat z kwasem hialuronowym wstrzykuje się cienką igłą w miejsca wymagające korekty. Technikę iniekcji lekarz dobiera indywidualnie.
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji – można od razu powrócić do codziennych zajęć. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i nieco opuchnięta, co jest całkowicie normalne.
Jak zadbać o jak najlepszy efekt po zabiegu?
Przez kilka dni po zabiegu unikaj skrajnych temperatur – te mogą wpływać na przemieszczanie zdeponowanego wypełniacza. Zrezygnuj z kąpieli słonecznych, solarium, sauny, basenu. Żeby uniknąć infekcji zadbaj o higienę miejsc nakłuć (np. unikaj dotykania brudnymi dłońmi i korzystania z wielorazowych ręczników, które mogą być siedliskiem bakterii). Przez ok. dwie doby należy unikać nadmiernej mimiki twarzy i pozostawania w nienaturalnej pozycji przez wiele godzin – np. spanie na boku może spowodować przemieszczenie wypełniacza.
Szczegółowe wskazówki pielęgnacyjne otrzymasz zaraz po zabiegu.
Przeciwwskazania
- okres ciąży i karmienia piersią
- uczulenie na składnik preparatu
- choroby układu odpornościowego
- zaburzenia krzepliwości krwi
- niewyrównana cukrzyca
- epilepsja
- zbyt młody wiek pacjenta lub brak podstaw estetycznych do wykonania zabiegu
Zobacz pełną listę przeciwwskazań: Kwas hialuronowy – przeciwwskazania