Modelowanie sylwetki – centrum medyczne Nowa Estetyka
Skuteczna walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem – alternatywa liposukcji chirurgicznej
Liposukcja ultradźwiękowa pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i pozwala na zmniejszenie obwodu o kilka centymetrów. Zabieg polecany jest osobom zmagającym się z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową – najczęściej na udach, brzuchu, biodrach, ramionach, bokach pleców (tzw. “boczki”) i łydkach, kiedy aktywny tryb życia i dieta nie przynoszą zadowalających efektów. Terapia usuwa podskórną tkankę tłuszczową nieinwazyjnie, bez bólu i bez wysiłku.
Głowica urządzenia emituje fale ultradźwiękowe niskiej częstotliwości, które docierają do poziomu komórek tkanki tłuszczowej. Efektem jest trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych na powierzchni ciała objętej zabiegiem. Widocznych efektów doświadczysz już po pierwszej sesji. Z każdym kolejnym zabiegiem poprawia się kondycja skóry, jest bardziej ujędrniona. Poprawia się również struktura skóry. W przypadku redukcji cellulitu, pacjenci zauważają znaczne wygładzenie powierzchni skóry już po pierwszym zabiegu.
Ile zabiegów należy wykonać?
Dla optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów – plan leczenia dobiera się indywidualnie, zależnie od ogólnego stanu skóry oraz głębokości zmian. Zazwyczaj jest to od 4 do 6 zabiegów w około 7-dniowych odstępach; redukcja cellulitu może wymagać zwiększenia liczby sesji do 8-10. Efekty modelowania sylwetki ultradźwiękami utrzymują się pod warunkiem zdrowego trybu życia: regularnej aktywności fizycznej i odpowiedniej diety. Nie dochodzi do samoczynnej odbudowy tkanek tłuszczowych na leczonej partii ciała pod warunkiem utrzymania stałej masy ciała.
Liposukcja ultradźwiękowa – zalecenia do zabiegu
- modelowanie sylwetki: szczupła i zgrabna figura
- ujędrnienie ciała, wygładzenie skóry
- likwidacja cellulitu, redukcja cellulitu głębokiego (wszystkie stadia)
- trwała likwidacja tkanki tłuszczowej
- leczenie miejscowej otyłości
- poprawa jednolitego kolorytu i struktury skóry
- przywrócenie smukłej sylwetki po ciąży o porodzie
Liposukcji ultradźwiękowej poddawane są wybrane partie ciała takie jak:
- ramiona
- łydki
- obwód ud
- pośladki
- biodra i okolice brzucha
Na miejscową niechirurgiczną liposukcję decydują się również mężczyźni zmagający się z nadmiarem uciążliwej tkanki tłuszczowej wokół brzucha.
Liposukcja ultradźwiękowa – Przebieg zabiegu
Rozpoczęcie terapii poprzedzone jest konsultacją kwalifikującą do zabiegu podczas której wykonuje się również zdjęcia do dokumentacji medycznej, umożliwiające porównanie stanu sprzed i efektów zabiegu. Skóra nie wymaga specjalnego przygotowania oprócz oczyszczenia z kosmetyków i kremów. Głowica urządzenia zasysa fałd skórny, na który emitowane są fale ultradźwiękowe mające na celu rozbicie tkanki tłuszczowej. Fale oddziałują jedynie na płat skórny, nie narażając narządów wewnętrznych, naczyń krwionośnych i nerwów.
Dwa emitery nachylone do siebie pod kątem emitują ultradźwięki, których fale nakładają się – ich stężenie w komórkach tłuszczowych wzrasta 4-krotnie. Dzięki zjawisku kawitacji – czyli rozbicia i upłynnienia komórek tłuszczowych – niechciane ciała lipidowe wędrują do naczyń limfatycznych i wątroby, gdzie następuje ich spalenie.
Zabiegowi towarzyszy uczucie intensywnego ciepła w miejscu działania głowicy, ponieważ emitowane fale podgrzewają skórę do temperatury nieco ponad 40 C. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, jedna sesja trwa około 1h -1h30m.
Kilkuminutowy drenaż limfatyczny połączony z masażem pobudza krążenie układu limfatycznego i przyspiesza usunięcie upłynnionych komórek tłuszczowych – to stały element zabiegów, który należy powtarzać przez 3-4 dni po każdym zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności. Przez około godzinę po zabiegu skóra jest zaczerwieniona – jest to naturalny efekt działania ultradźwięków i nie powinien powodować dyskomfortu.
Pielęgnacja po zabiegu
Zalecenia pozabiegowe to włączenie do codziennych zajęć umiarkowanej aktywności fizycznej, zachowanie diety niskotłuszczowej, odpowiednie nawodnienie organizmu. Przez 3 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny i gorących kąpieli, zdecydowanie lepsze będą krótkie prysznice. Przez 3 dni po zabiegu nie należy spożywać napojów alkoholowych.
Przeciwwskazania
- cukrzyca
- ciąża i czas karmienia piersią
- choroby nowotworowe
- stany zapalne
- zapalenie żył, schorzenia naczyń krwionośnych i choroby serca
- zmiany naczyniowe i schorzenia skóry
- metalowe protezy i implanty w miejscach zabiegu (również spirala antykoncepcyjna, mikro aparat słuchowy), rozrusznik serca
- zaburzenia przemiany metabolicznej tłuszczy
- niewydolność wątroby, niewydolność nerek
Zabieg jest bezpieczny dla skóry z problemami naczyniowymi. Opalenizna nie przeszkadza w zabiegu. Terapia może dotyczyć każdego obszaru ciała oprócz rejonu twarzy i szyi. Zabieg dobrze radzi sobie z leczeniem cellulitu w każdym stadium zaawansowania schorzenia. Można go wykonywać niezależnie od pory roku.
Efekty
Efekty modelowania ciała ultradźwiękami są widoczne zaraz po zabiegu i utrzymują się pod warunkiem zachowania stałej masy ciała. Komórki tłuszczowe zostają upłynnione, następuje redukcja cellulitu (wszystkie stadia) i zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej leczonej partii ciała.