Mezoterapia Wrocław – centrum medyczne Nowa Estetyka

Niektórych problemów nie da się rozwiązać przy pomocy kremów, bowiem ich przyczyna tkwi w głębszych warstwach skóry, a nie na jej powierzchni. Skóra, która jest przebarwiona, niejednolita, odwodniona potrzebuje podania większej porcji składników odżywczych. Można je dostarczyć poprzez mieszankę witaminową. Mezoterapia igłowa (iniekcyjna) to „koktajl” witaminowy dopasowany indywidualnie do potrzeb Twojej skóry. Najbardziej naturalną metodą mezoterapii są iniekcje z osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta – tzw. wampirzy lifting.

Mezoterapia to również skuteczna metoda usuwania blizn potrądzikowych lub ogólnej rewitalizacji skóry suchej, która utraciła swoją jędrność i koloryt. Mezoterapia pomaga w walce z cellulitem, w leczeniu skóry głowy i nadmiernego wypadania włosów. Zabieg mikro nakłuwania stosować można nie tylko w walce z efektami starzenia się skóry, ale również profilaktycznie, celem dostarczenia do skóry niezbędnych substancji leczniczych (zabiegi anti-aging).

Mezoterapia igłowa skóry twarzy – przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa to zabieg bezpieczny i mało bolesny. Miejscowe iniekcje podskórne wykonuje się manualnie za pomocą bardzo cienkich i krótkich igieł, w niewielkich odstępach około 1 cm między miejscami nakłuć. Mieszanka odżywczych i regenerujących substancji wstrzykiwana jest małymi dawkami o precyzyjnym stężeniu składników aktywnych bezpośrednio do warstwy właściwej skóry. W przypadku pacjentów wrażliwych na ból, celem zmniejszenia odczuwanego dyskomfortu, zastosować można znieczulenie miejscowe (na 30 minut przed rozpoczęciem sesji) z wykorzystaniem kremu (anestetyku).

Czas trwania jednego zabiegu to zazwyczaj ok. 45 minut. Po jego zakończeniu stosuje się masaż miejscowy celem równomiernego rozprowadzenia preparatów odżywczych w głębi skóry.

Składniki aktywne w mezoterapii

Najczęściej wykorzystywane preparaty w mezoterapii to mieszanki stworzone na podstawie witamin, kwasu hialuronowego, peptydów biomimetycznych i pierwiastków śladowych. Czasem dodaje się również kofeinę lub glicerynę. Koktajle na bazie kwasu hialuronowego stymulują procesy przemiany metabolicznej w skórze, nasycają suchą skórę cząsteczkami wody (głębokie nawilżenie), poprawiają jej elastyczność i stymulują procesy regeneracji.

Mezoterapia – wskazania

  • likwidacja blizn potrądzikowych
  • chęć “odmłodzenia” skóry twarzy, szyi, dekoltu i zewnętrznych części dłoni
  • sucha, zwiotczała skóra o utraconym kolorycie
  • usuwanie rozstępów
  • zmniejszenie widoczności cellulitu (uda, pośladki, biodra)
  • leczenie łysienia u kobiet i mężczyzn
  • profilaktyka eliminacji efektów starzenia skóry

Pacjentom zakwalifikowanym do mezoterapii na 7 dni przed zabiegiem zaleca się zaprzestania przyjmowania aspiryny.

Mezoterapia w leczeniu łysienia

Mezoterapia igłowa owłosionej skóry głowy to skuteczna, niechirurgiczna metoda leczenia łysienia androgenicznego i nadmiernego wypadania włosów u kobiet i mężczyzn. Stosuje się mezoterapię w wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pobranego od pacjenta, lub jako leczenie farmakologiczne (mezoterapia lekowa). Iniekcje skóry głowy to doskonała, nieinwazyjna alternatywa dla chirurgicznych przeszczepów włosów własnych dla pacjentów, którzy nie zostali zakwalifikowani do zabiegu, lub nie mogą zaakceptować długiego okresu rekonwalescencji.
Dowiedz się więcej o innych metodach leczenia łysienia.

Przeciwwskazania

  • skóra naczynkowa
  • niewyleczone stany zapalne skóry
  • nowotwory
  • choroby tarczycy
  • ciąża, karmienie piersią
  • niewyrównana cukrzyca
  • alergia na którykolwiek ze składników preparatów odżywczych

Mezoterapia igłowa – efekty leczenia

Pierwsze efekty mezoterapii obserwowalne są po 2-3 zabiegach mezoterapii. Naturalnie pobudzona przez kwas hialuronowy produkcja kolagenu i elastyny pozwala na wypełnienie zmarszczek, tworząc zauważalny efekt rewitalizacji i poprawienia napięcia skóry. Następuje kompleksowe “odmłodzenie skóry”, cera się robi zagęszczona, jędrna i nawilżona. Efekty mezoterapii igłowej twarzy utrzymują się przez kilka miesięcy.

Po uzyskaniu pożądanych efektów, celem ich utrzymania zaleca się kontynuowanie mezoterapii zabiegami podtrzymującymi (3-4 na rok).

Mezoterapia – ile zabiegów?

Zaleca się, aby zabiegi mezoterapii skóry wykonywać kilkukrotnie w ramach jednego bloku – te z kolei powtarzać należy w kilkumiesięcznych odstępach. Ilość sesji zależy od pożądanego końcowego efektu i wieku pacjenta:

  • niwelowanie cieni pod oczami 1 – 4,
  • rewitalizacja skóry twarzy: 4 – 8 zabiegów.

Zaletą niechirurgicznych zabiegów usuwania zmarszczek i rewitalizacji skóry jest to, iż obrzęk tkanek objętych zabiegiem utrzymuje się do 1 godziny po zakończeniu sesji. Widoczny jest natomiast niemal natychmiastowy efekt liftingu: odświeżona skóra z mniejszą liczbą zmarszczek i poprawionym kolorytem.

Pielęgnacja po zabiegu

Nie należy zrywać strupków powstałych wskutek nakłuć. Szczególną uwagę zwrócić należy na higienę miejsc iniekcji. Przez 4 dni po zabiegu odradza się korzystanie z sauny, basenu i kąpieli słonecznych. Średni czas rekonwalescencji to 1-2 dni.

Mezoterapia – skutki uboczne

Przez kilka dni po zabiegu możliwe jest zaczerwienienie, rumień i delikatny obrzęk, a w rzadkich przypadkach miejscowe zasinienie.